Transport

Ry og omegn

Der er lokale skolebusser til Ry fra de omkringliggende byer. Busserne holder ved Thorsvej, hvorfra børnene går til skolen, og skolepatruljen hjælper dem over Brunhøjvej.

Skanderborg

Skolen har sin egen bus, og vi henter og bringer børn fra Skanderborg og omegn. Den trygge skolegang på Gudenåskolen starter i Bussen. Bus mobil-nr.: 30 14 17 59

Morgenruten

Stop

kl.

Stationen

7.30

Stilling

7.48

Stilling Landevej v/Frueringvej

7.51

Højvangen

7.53

Stationen

7.55

Adelgade v/Ole Lund Kirkegaards stræde

7.58

Adelgade v/politistationen

8.00

Vrold Tværvej

8.05

Vroldvej ved Legårdsvej

8.06

Vroldvej ved Birkevej

8.08

Skolen

8.25

 

Eftermiddagsrutenruten

Ugedag

ma-ti-on-to

fr

Stop

kl.

kl.

Skolen

15.10

13.50

Vrold

15.25

14.05

Adelgade v/politistationen

15.30

14.10

Adelgade v/O. L. K. Stræde

15.32

14.12

Jernbanegade v/st.

15.34

14.14

Højvangen

15.37

14.17

Stilling

15.45

14.25

Ry/Skolen

16.00

14.40

Alling

16.10

14.50